اوتوکین تراپی


اوتوکین محصول جدید در حوزه درد:

محصولی جدید بعد از آلمان وآمریکا که شرکت دانش بنیان نوآوران سلامت  ارژنگ موفق به ساخت وتولید آن با رعایت استانداردهای مورد نظر شده است .

اتوکین چیست
اتوکین

اتوکین تراپی متد جدید درمان آرتروز به صورت  کاملا سیستماتیک  است که برای اولین بار توسط محقق  آلمانی ابداع شده  استو در حال حاضر بعنوان یکی از بهترین روش های کنترل و درمان  درد آرتروز شناخته شده است که نتایج بسیار درخشانی را برای بیماران به ارمغان آورده است.

با روش اتوکین تراپی می توان علائم و نشانه های آرتروز مانند درد، تورم ، محدودیت در حرکت و … را به طور کاملا محسوس با چند جلسه درمان کنترل و برطرف کرد. اتوکین به طور غالب جهت درمان آرتروز است. این روش یک راهکار درمانی اثربخش و ارزشمند برای افرادی است که درد مفصل زانو، ران، لگن ،مچ پا و یا شانه دارند. علاوه بر آن از این روش درمانی جدید در مشکلات فتق دیسک، آرتروز و یا تنگی کانال نخاعی استفاده می شود.

همچنین به علت خواص ضد درد و ضد التهابی، اتوکین را می توان در درمان تاندون ها و عضلات آسیب دیده نیز استفاده نمود.اتوکین تراپی در واقع نوعی تزریق اتولوگ از خون استکهبا کنترل کردن وبالا بردن مکانیزم های دفاعی طبیعی بدن علیه التهاب ایجاد شده سبب کاهش درد وبهبود عملکرد در مفصل آسیب دیده می شود.

این فرایند شامل گرفتن خون از فرد می باشد که سبب آزاد سازی پروتیین های ضد التهابی و فاکتورهای رشد از خون بر اساس پروتکل مورد نظر می باشد پروتئین ضد التهابی و عوامل رشد حاصل از خون به داخل مفاصل یا تاندون ها و سایر بافت ها ی نرم آسیب دیده با توجه به تجویز پزشک تزریق شود.

این فرایند منجر به کاهش درد و بهبود عملکرد می شود. بیشترین ارزش درمانی اوتوکین در استئوآرتریت مفاصل می باشد (زانو –ران کمر –شانه – آرنج –مچ دست و پا ).

09127390740