کاربرد PRP در IVF

شرکت دانش بنیان نو آوران سلامت ارژنگ در اقدامی مبتکرانه به تولید کیت IVF جهت ناباروری با برند استاندارد کیت ، اولین تولید کننده کیتهای PRP در ایران نموده است.

مراکز مهم IVF  در سراسر ایران ازاستاندارد کیت جهت تهیه PRP  برای IVF  استفاده می نمایند.

به کارگیری موفق فاکتورهای رشد پلاکتی برای درمان نازایی

برای اولین بار در دنیا از   (PRP) برای درمان نازایی (موارد شکست مکرر لانه گزینی در( IVF استفاده شده که بسیار موثر بوده است.

پلاکتهای خونی تغلیظ شده در درمان شکست مکرر لانه گزینی (RIF)واندومتر نازک در(IVF):
امروزه روش موفق و فراگیر (سلول درمانی) و (پلاکت درمانی) کاربرد وسیعی در علوم مختلف پزشکی پیدا کرده است .
و در بخش پلاسمای تغلیظ شده از پلاکتها (PRP)در زمینه های بسیاری از قبیل زیبایی ، ترمیم زخمهای مزمن، ارتوپدی، دندانپزشکی، چشم پزشکی و…..کاربردهای فراوانی دارد.
به رقم تلاش تیم تحقیقاتی از پزشکان ایرانی برای نخستین بار در دنیا با استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی (PRP) موفق به درمان شکست مکرر لانه گزینی و اندومتر نازک در IVF شده اند که ریسک شکست را تا ٨۵ درصد کاهش داده و باروری را به صورت چشم گیری افزایش میدهدبنا به تحقیق و موفقیت این اساتید بدین صورت که فاکتورهای رشد پلاکتی از خون محیطی خود فرد گرفته میشود و پس از جدا سازی پلاکت از گلبول قرمز خون تنها پلاکتهایی که حاوی فاکتورهای رشد فراوان است به رحم مادر تزریق میشود.
نتایج تحقیقات انجام شده روی ٢٠بیمار نشان داده که ١٨خانم به کمک این روش توانستند بارداری داشته باشند و بکار گیری این روش برای انها هیچ عارضه ای به همراه نداشته و این مطلب در قالب دو مقاله به ژورنالهای JHRS و IJRM به همت و تلاش پزشکان ایرانی ارائه شده است.
لازم به ذکر می باشد در راستای هدف خدمت به بیماران و درمان ناباروری این مرکز با مجوز از وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران با طراحی مدار بسته ترین کیت PRP در دنیا، که با استفاده از کیسه خون و رعایت تمامی استانداردهای انتقال خون جهانی در اشل کوچکتر تولید گردیده است.

09127390740